YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ | Aknet Avrupa

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ
 • Üniversite Sertifikanızı
  CV'nize Ekleyin
 • Rakiplerinizin
  Önüne Geçin
 • kariyerinizde
  gelişim fırsatlarını
 • İşinizde
  yükselin

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

Eğitmenler, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Psikologlar, Öğrenci ve Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar, sağlık çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler Yaşam Koçluğu Eğitimine katılabilirler.

Yaşam Koçu & Koçluğu Nedir?

Profesyonel Koçlar, kişilerin varmak istedikleri son noktaya ulaşmaları için yardımcı olur. 

Bir sporcu kavramı olarak ortaya çıkan "Koçluk" kelimesinin ilk kullanımı 1880’lerin İngiltere’sine kadar dayanmaktadır. Günümüzde koçluk sadece spor alanında kalmayıp, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. 

Profesyonel Koçluk, bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını artırarak, iş ve özel yaşamlarında kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardımdır. 

Koçluk, gerçek içsel potansiyeli ortaya çıkararak, değişimler yaratmayı sağlamak için verilen profesyonel bir hizmettir. Koçluk, çekirdek inançlarımızla, yeteneklerimiz arasındaki ilişkiyi anlayarak, “yapabilirim” düşüncesini ortaya çıkarmaktır. Koçluk, hedefe odaklanmaya ve gerçekleştirmeye yardım eder. Gerçek bir içsel özgürleşmenin sağlanmasına destek verir.

Resmi Gazete’de ise şu şekilde tanımlanmaktadır: “Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir.

Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.”

Profesyonel Koçlar; Psikolojik Danışman, Psikolog değildir. Gündelik problemlerde farklı bakış açıları kazandırır. Pratik problem çözme ve iletişim becerileri sağlar.

Koçluk-müşteri ilişkisinde, koçun tüm sorumluluğu üzerine alarak, sihirli bir değneği varmışçasına danışana yardım etmesi söz konusu değildir. Koçun sorumlulukları başka, müşterilerininki başkadır. Ve her iki taraf bunları yerine getirmelidir. Koç sadece destek verebilir. Koç “iyileştirme” garantisi veremez.

Yaşam Koçluğu Eğitimi İçerikleri Nelerdir?

- Koçluk sürecinin ne olduğu ve bu sürecin nasıl işleyeceği
- Karşılıklı tutum ve yaklaşımın nasıl işleyeceği
- Motivasyon, teşvik ve ödüllendirme yöntemleri
- Yaşam Koçunun hayatımızı nasıl yönlendirdiği
- Profesyonel Yaşam Koçu Sefer Kayaoğlu'ndan farklı ve ayrıntılı bir eğitim alacaksınız.

Yaşam Koçu Hangi Alanlarda Hizmet Verebilir ?

- Birebir Yaşam Koçluğu yapabilirler

- Kendi koçluk merkezini açabilirler

- Danışmanlık merkezlerinde hizmet verebilirler

- Kolejlerde, Etütlerde, Rehabilatasyon Merkezlerinde, Okullarda, Spor Salonları gibi hayatın her alanında hizmet verebilirler. İnsanlara fayda sağlayabilirler.

Koçun sorumlulukları başka, müşterilerinin ki başkadır ve her iki taraf bunları yerine getirmelidir. Koç sadece destek verebilir. Koç “iyileştirme” garantisi veremez. 

Eğitim Süresi: 100 Saat

70 Saat Uzaktan + 16 Saat Yüz yüze Süpervizyon Eğitim, 14 Saat Online Eğitim. Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanın.

İndirimler:

- 1. derece Şehit Yakınlarına %50 İndirim

- Gazilere % 50 İndirim

- Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre en fazla %50 İndirim

- Başkent Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine %10 İndirim eğitim kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

Sertifika Örneği

Course Reviews

Average Rating:4.8

5 Stars24
4 Stars5
3 Stars2
2 Stars0
1 Star0

Yorumlar

 • YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK
  YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK

  Programı tamamladım, çok faydalandım , teşekkür ederim

 • FATMA SAĞLAM
  FATMA SAĞLAM

  deneyimli hocalardan eğitim aldığım için mutluyum

 • MUKADDES KİRMİTÇİ
  MUKADDES KİRMİTÇİ

  Ilk defa uzaktan eğitim aldım. Ve ben uzaktan egitime sıcak bakmayan biriydim. Yaşam koclugu egitimi aldım. Şimdi ise iyi ki bu egitimi aldım diyorum. Hocalarım Dilek KIRCAOĞLU ve Sefer KAYAOĞLU na çok teşekkür ederim.

 • YAŞAR ARZU İŞERİ DİRLİK
  YAŞAR ARZU İŞERİ DİRLİK

  Canlı yayın,supervizyon eğitimi kayıt olduğumuzdan bu yana aktif mi,dokumanları ve video eğitimleri takip ediyorum ancak,canlı derslerin programını ben kaçırmış olmalıyım,eğitim süreçlerini,sınav tarihlerini vs,mesajlar aracılığı ile mi alıyoruz.

 • YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK
  YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK

  Dersleri çok rahat ve keyif alarak izliyorum .

 • SÜREYYA KORKMAZ
  SÜREYYA KORKMAZ

  İlk dersi ancak izleyebildim.Güzel bir sunumdu.

 • ERSAN KAYA
  ERSAN KAYA

  bu ne yaaa web sitesinden supervisyon ve sınav linkini tıklıyorum ama sasdece tık sesi var, çok amatörce, ve Ankara supervizör eğitimi programını hiç öğrenemedim

 • hatice BAŞ
  hatice BAŞ

  ilk önce bu derse çok ön yargıyla bakmıştım uzaktan eğitim nasıl olur ne olur verimli olurmu? diye falat gerek videolarınız olsum gerek pdf ler zamanla bı oö yargımı kırdı çok keyif aldım.Hele süpervizyon dersiyle çok mutlu oldum iyikide katılmış iyikide sizi tanımışım bu derece açıkcası önem vereceğinizi düşünmemiştim bu yüzden emeği geçen herkese çok teşwkkür ederim

 • kemal gür
  kemal gür

  son derece başarılı

 • alp arslan
  alp arslan

  güzel eğitim

Yorum Yap