EĞİTİM KOÇLUĞU EĞİTİMİ | Aknet Avrupa

EĞİTİM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

EĞİTİM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

EĞİTİM KOÇLUĞU EĞİTİMİ
 • Üniversite Sertifikanızı
  CV'nize Ekleyin
 • Rakiplerinizin
  Önüne Geçin
 • kariyerinizde
  gelişim fırsatlarını
 • İşinizde
  yükselin

EĞİTİM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Eğitim Koçu, Koçluğu Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Profesyonel Koçluk, bireylerin kendileri için seçtikleri hedeflere ulaşmalarında performanslarını artırarak, iş ve özel yaşamlarında kaliteli ve etkin sonuçlar elde etmelerini hedefleyen mesleki bir yardımdır. Profesyonel Koçlar,insanlarda değişimler yaratırlar ve kişilerin varmak istedikleri son noktaya ulaşmaları için onlara yardımcı olurlar.

Koçluk yetenekleri , çekirdek inançlar ile yeteneklerimiz arasındaki ilişkiyi anlayarak, “yapabilirim” düşüncesini ortaya çıkarmaktadır.Hedeflere odaklanmaya ve onları gerçekleştirmeye yardım eder. Gerçek bir içsel özgürleşmenin sağlanmasına destek verir.

Resmi Gazete’de ise şu şekilde tanımlanmaktadır: “Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir.

Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.”

Eğitim Koçları Hangi Alanda, Kimlere Fayda Sağlarlar ?

 • Eğitim koçları öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilirler,
 • Öğrencilerin gelişim sürecinde onlara destek olurlar,
 • Öğrencilerin yatkınlıklarını keşfetmesini sağlayabilirler,
 • TEOG, LYS, YGS vb. sınavlarda özgüven, iç disiplin, motivasyon konularında öğrencilere yardımcı olarak başarı oranlarını artırmalarına yardımcı olabilirler,
 • Bireyleri hedefleri için gerekli kaynaklara yönlendirirler,
 • Pratik çözüm yolları bulurlar,
 • Bireyin potansiyelini keşfetmesini sağlarlar ve zihinsel performansını artırırlar.

Eğitim Koçluğu Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Koçluk Prensipleri, koçluk becerileri kazanmak, koçluk dialogları, uyum ve ahenk, güçlü gözlem yeteneği, soru sorma becerisi, öğrenciyi geliştirmek, hedef çalışmaları ile hedeflere yönlendirmek, hızlı okuma teknikleri, test çözme becerisi, hafıza geliştirme, verimli ders çalışmak.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Birebir eğitim danışmanlığı verebilir, bu alanda kendi iş yerinizi açabilir, okullarda proje başlatabilir, öğrenci koçu olabilir, öğrenciyi geliştirecek süreci tasarlayarak bu konuda ailelere de yardımcı olabilirsiniz.

Eğitim Süresi: 120 Saat. 84 Saat Uzaktan +16 Saat Yüz yüze Süpervizyon Eğitim + 20 Saat Online olarak Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanın.

İndirimler:

- 1. derece Şehit Yakınlarına %50 İndirim

- Gazilere % 50 İndirim

- Engelli Vatandaşlarımıza engelli oranına göre en fazla %50 İndirim

- Başkent Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine %10 İndirim eğitim kurumumuz tarafından sağlanmaktadır.

Sertifika Örneği

Course Reviews

Average Rating:4.8

5 Stars24
4 Stars5
3 Stars2
2 Stars0
1 Star0

Yorumlar

 • YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK
  YAŞAR ARZU İŞERİ BİRLİK

  Eğitim programını ve Dilek Hanım ile Sefer Bey'in video sunumlarını çok başarılı buldum,bu başarılı programın sonucu olarak da sınavdan kolaylıkla çok iyi sayılabilecek puan aldım.Eğitimin şimdiden bana çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim

 • GAZİ ÜNAL
  GAZİ ÜNAL

  Koçluk eğitimine katıldım. Çok güzel bir uzaktan eğitim programı oluşturulmuştur. Dilek Hanım ve Sefer Beylerin başarılı video sunumları çok yararlı oluyor. Tüm dersleri izledim. Başarılı oldum. Soyadlarını bilmediğim, Büşra ve Yağmur Hanımlar ile Ankara Genel Merkezde görevli Özlem Hanımların tutumu, davranışı ve ilgileri iyi bir eleman özelliğini taşımaktadır. Çok memnun oldum. Aknetavrupa Eğitim Kurumu Yöneticilerine, bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Başarılarının devamını dilerim.

 • Turan ALTIKULAÇ
  Turan ALTIKULAÇ

  Bir eğitimci olarak, sadece akademik bilginin yeterli olamayacağına inandığım için Eğitim Koçluğu eğitimini aldım. Şimdi görüyorum ki doğru bir karar vermişim. Yalnızca öğretmenlik mesleğini icra ederken değil, özel yaşantımda da insanlarla iletişimimde bana faydalı olacağını, düşünüyorum. Bundan sonra öğrencilerimle iletişimde de onları daha ön yargısız, daha sakin, anlayışlı bir şekilde dinleyebileceğimi hissediyorum. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, Kurumunuzu aradığım her an karşımda bana yardımcı olmaya çalışan sıcak, samimi bir ses buldum. Bana katkı sunan, yardımcı olan herkese çok teşekkürler ederim.

 • SADIK ASLAN
  SADIK ASLAN

  Koçluk,kişisel gelişim ve geliştirme öğreti ve uygulamalarını kapsayan bu eğitimle biz katılımcıların bilgilerimizi tazeledigimize, kendimizi yenilediğimize unuttuklarımızı hatırladığımıza inanıyorum.Bu imkanı bize sağlayan kuruma çalışanlarına eğitimi veren DİLEK KIRCAOĞLU ve SEFER KAYAOĞLU'NA teşekkür ediyorum. şu geçeği bir kez daha anladım ki tecrübe herşey demek değil. Tecrübenin yıllar içinde öğrettiğini öğretim günler içinde öğretiyor.Bu eğitim çalışmasının aynı zamanda ne düşüneceğimizi değil , nasıl düşünmemiz gerektigini kişiye hatasız ve doğru fomüllerle yaklaşmamızın ona başarının tattırılmasının, kişiyi dar kalıplar içinden çıkarıp ona geniş ufuklar açmamızın ne denli önemli olduğunu hedeflediğini anladım. çünkü biliyoruz ki insan için en kıymetli olan şey gene insandır. gene biliyoruz ki insan bir şeyi isterse severse anlar ve yapar... selamlar sevgiler.

 • Mehmet Ramazan ELMAS
  Mehmet Ramazan ELMAS

  Müdürlerimiz 30 yıl öncesinin öğretmeni; okul dışında öğrencilerle birlikte etkinlik yapsak toplum kirlendiği için kötü niyetlerle bağdaştırırlar. Halbuki öğretimi artık Videolar ve robotların yapabildiği bu çağda öğrencilerin eğitime yani kalplerine dokunan öğretmenlere ihtiyacı var. Bu eğitimi bu yardımı daha etkili yapmak için alacağım. Kağıt parçası olsa da sertifika şüphecilere göstermem için lazım olacak

 • KEMAL GÜR
  KEMAL GÜR

  MERHABALAR BEN ŞABAN KARUL NİSAN 2018 KAYIT YAPTIRDIM VE EYLÜL 2018 YÜZ YÜZE EĞİİTİM SINAV BİRADIM ATMIŞ OLDUM... VE GERÇEKTEN İLLA MESLEĞİ İCRA ETMEK İÇİN DEĞİL KİŞİNİN KENDİNİ TANIMASI,GELİŞTİRMESİ İÇİN GÜZEL BİR YOL. SEFER HOCAM VE DİLEK HOCAMIN MUHTEŞEM ANLATIMLARI İÇİNDE TEŞEKKÜR EDİYORUM. TÜM VİDEOLARI İZLEDİM NOTLARIMI ALDIM TEKRARIMI YAPTIM VE %90 SINAVDA BAŞARI SAĞLADIM... TABİKİ SERTİFİKA BİR OBJE BİZ KENDİMZİ GELİŞTİRMEKTE SSINIR KOYMADIĞIMIZ MÜDETÇE BU YOL GÜZEL BİR YOL HEM KENDİNE HEM BAŞKALARINA DOKUNMAK AYRI BİR MUTLULUK. TEŞEKKÜRLER İLKENET AKADEMİ.

 • Emine Başaran
  Emine Başaran

  Eğitim koçluğu öğrencisiyim. derslerim devam ediyor. program uzaktan eğitim olunca ufak çaplı endişelerim olmadı değil. Ancak derslere devam ettikçe bir çok konuya bakış açım degişiyor. Yapı itibarıyla yargılamayı ve yargılanmayı sevmeyen bir insan olarak doğru soru teknikleri, etkin dinleme konularından çok şey kazandığımı düşünüyorum. Ayrıca derslere devam ederken öğrenme ile ilgili ipuçları yakalayıp, kendimi bu konularda geliştirmek adına kaynaklar araştırıyorum. Eğitim paralelinde veya sonrasında holistik öğrenme, öğrenmeyi öğrenme, zihin ve düşünce haritaları konusunda kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. Katıldığım eğitimin bu kadar keyifli ve verimli olmasından dolayı çok mutluyum. Kendime inanıyorum ki bir cok heyecanlı yüreğe dokunup onlara klavuz olabileceğim. Teşekkürler İLKENET AKADEMİ.

 • ilyada KESKİNOĞLU
  ilyada KESKİNOĞLU

  Anlatımları beğendim. İki uzmanın diyalog halinde bilgi vermesi daha etkili olmuş ve anlatımları sıkıcılıktan kurtarmış.

 • gizemnur USTABAŞ
  gizemnur USTABAŞ

  Daha önce almış kurumdan almış olduğum yaşam koçluğu belgemden son derece memnun kalıp eğitim koçluğu sertifikamıda almak için yeniden kaydoldum. Bu süreç içerisinde özellikle manevi desteğini sürekli hissettiren her aradığımda kibarlığı ile sürekli destek olan Melike hanıma teşekkürlerimi borç bilirim.

 • Ergin TAŞÇI
  Ergin TAŞÇI

  Sayın İlkenet Eğitim Yetkilileri. Ben, 25 yılını devlet olullarında, 7 yılımı da özel okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştım ve halen çalışmaya devam ediyorum. 32 yıllık meslek hayatımda hep özverili ve neyi, nasıl daha iyi verebilirim düşüncesiyle çok değişik yöntemlerle devam ettiğim mesleğimde, öğretmenleri yüzdelik sıralamaya koysanız, ben % 1 in içinde olabilecek tarzda yetiştirdim kendimi ancak, bu eğitim sonrası "Tam Anlamıyla Eğitimci olamadığımı da anlamış bulunmaktayım. Tam anlamıyla ve her yönüyle bozulan toplumumuzun düzelmesi ve her alanda başarılı olabilmesinin yolu, Eğitim ve Yaşam Koçluğu" bilgilerini almaktan geçebileceğini düşünüyorum ve işin gerçeği de bu. İşte o zaman 80 milyon kardeşimiz olur. Bu eğitimle kişi önce kendini, sonra yakın çevresini düzene koyabilir. Bu nedenle, kötülüklerin olmadığı, herkesin sevgi, hoşgörü, şefkat ve merhamet dolu, yardımlaşma duygularının olduğu, herkesin herkese güvenebildiği, dürüstlük, adalet, dostluk, sorumluluk duygularının olduğu bir toplum olmanın yolu, bu eğitimin, lise yıllarında başlamak şartıyla, ders olarak verilmesi ile gerçekleşebilir düşüncesindeyim. Ve de en geç 15-20 yılda böylesine bir toplum olabiliriz. Ben bunun özlemi içindeyim... Bu nedenle de bu yıl öğrencilere ve velilere bu konuda önayak olarak gerekli çalışmaları yapmakla işe başlayacağım. Saygılarımla Ergin TAŞÇI Emekli Sınıf Öğretmeni ve Ünsev Fen Bilimleri İlkokulu Sınıf Öğretmeni

 • Neriman Aksoy
  Neriman Aksoy

  Başvurum sonrası benimle iletişime geçen Melisa Hanım çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için. Bu güzel başlangıcın yine güzel devam edeceğine inandırdınız beni...Başarılarınızın devamını dilerim

 • HÜSAMETTİN ORÇUN GERÇEK
  HÜSAMETTİN ORÇUN GERÇEK

  eğitim çok iyi, çok memnunum, insanları ve psikolojiyi seviyorum ve insanların (bireylerin) özellikle öğrencilerin hayatlarına dokunup, onların bazı şeyleri fark edip değiştiklerini görmek ve onların doğru yöne gitmelerine vesile olmak güzel bir duygu olsa gerek çünkü insanlar kendi seçimleriyle, hedefleriyle mutludurlar, başkalarının hedef veya seçimleri ile değil, malesef çocuklarımızı kendi hedeflerimiz ile büyütüyoruz, ayrıca çocukları çok seviyorum ve şu ana kadar dinlediğim derslerden çok şey öğrendim. Teşekkür ederim

 • Rahşan KAYA
  Rahşan KAYA

  Ben emekli bir sınıf öğretmeniyim.Meslek hayatım boyunca öğrencilerimin yüreğine dokunduğumu ve onlara hedeflerine ulaşmalarında yol gösterdiğimi düşünüyorum.Neden mi bu eğitimi alıyorum?Çocuklarımızın yarış atı konumuna getirildiği bu sistemde anne baba ve öğretmenler ; çocukların ne istediği değil, kendilerinin istekleri doğrultusunda baskı yapmakta ve bireyi karanlığa dogru sürüklemekteler.Ben çocukları çok seviyorum ve onlara yardım etmek istediğim için bu eğitimi alıyorum. Şu ana kadar dinlediğim dersler sayesinde nasıl yapabileceğimi daha iyi anladım.Teşekkür ederim

 • MERAL KEŞAPLI
  MERAL KEŞAPLI

  çok güzel bir sistem teşekkür ederim

 • Ayşe Sezer
  Ayşe Sezer

  Teşekkür Ederim.

 • Kerem KOCA
  Kerem KOCA

  bana faydası olacağını düşündüğüm için aldım

 • Canan KABAN
  Canan KABAN

  eğitimleriniz çok güzel çok memnun kaldımm

 • Müge Şarlı
  Müge Şarlı

  Çocuklar ve gençlerle vakit geçirmeyi çok seven birisi olarak, onlara nasıl faydalı olabilirim diye düşünürken bu eğitimi buldum. Bilgi almak için aradığımda İlknur Hanım’ın içten ilgisi ile kafamda tereddüt kalmadı ve kayıt oldum. Yeni birşeyler öğrenmeyi, okumayı ve insanları seven birisi olarak, severek yapacağımı düşündüğüm yeni bir mesleğe adım atmaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım.

Yorum Yap